Naše mnohaleté zkušenosti se Somavedicem [příběh]

01.05.2021

Proč by tě měly naše mnohaleté zkušenosti se Somavedicem zajímat? Protože už od samotného začátku bylo v celku jasné, že právě tahle svítící skleněná bambulka odpaluje vstup do nové životní etapy nejen pro nás dva, ale i pro všechny, kteří se nebojí zkoušet nové přístupy a sunout svůj život nevyhnutelně v před.


Somavedic Amber a limitovaná edice kobaltové karafy. (2021)


2016 - první Somavedic 

První Somavedic Medic (dnes model Sky) si přitáhla do života Mirka za poslední peníze v peněžence (12 100 Kč), které jsme měli v tu chvíli k dispozici. Byl to svého času nejdražší a nejsilnější model. Zároveň byla Mirka nadšená ze samotného telefonátu s Ivanem Rybjanským, který ji vzhledem k přechozené borelioze a domě stojící na spodní vodě doporučil kombinaci Somavedicu s biorezonancí Bicom.

Přístup tvůrce Somavedicu byl naprosto klidný, zároveň praktický a stručný, což posílilo Mirčinu důvěru. Tenkrát jsem Mirku jako správně ochočený materialista a skeptik považoval trochu za blázna, ale zároveň jsem jí důvěřoval a videorozhovor na cestách k sobě mě upřímně také zaujal. Možná, snad na Vánoce... říkal jsem si... Mirka objednala bezodkladně a hned... 

Nejvíce vzrušující byla představa, že by Somavedic skutečně mohl fungovat a jak vlastně bude fungovat....? Hmmmm.... 

Se zaujetím sledujeme rozhovor s tvůrcem Somavedicu, který Mirku před lety přesvědčil Somavedic zakoupit. Píše se rok 2016 a Ivan Rybjanský má za sebou již prvních 5 let tvrdé práce, zkušeností a zpětných vazeb od klientů.


Naše postřehy a pocity po zapnutí Somavedicu

Po rozbalení a zapojení mě brněly ruce a lechtalo v břichu. Mirka prohlásila, že tohle je na ní docela silné kafe, protože ji brnělo celé tělo a neví jestli takový nášup vůbec vydrží. Museli jsme si oba sednout. Po několika hodinách fyzické pocity odezněly a vracely v mírných ozvěnách ještě pár dnů. Hned po rozbalení Somavedicu jela Mirka na doporučení do Ostravy na Bicom k paní Novákové. (dnes již na důchodě).

V prvních týdnech jsme pozorovali určité zklidnění. Z videa na webu Somavedicu jsme měli informace, že nic není hned a je potřeba čas na to, aby si Somavedic jak se říká "sednul" a zároveň se daly "věci" do pohybu. Každopádně jsme tušili, že Somavedic něco "dělá" a u nás dochází k pozitivním změnám.

Hlavně v pohodě ;-)
Hlavně v pohodě ;-)
Somavedic Medic v opálovém skle. Rok 2016 - svítí dodnes (2021)
Somavedic Medic v opálovém skle. Rok 2016 - svítí dodnes (2021)

Každým pádem život jede dál a Somavedic svítí nonstop. Tak uvídíme... ucítíme... prožijeme...


Pár měsíců po rozsvícení...

Po dvou měsících jsem zaznamenal, že se mi výrazně zlepšila kůže na obou rukou, které byly svého času vystaveny každodenní tvrdé prací kolem zvířat (30 koz) a roubenky (opravy, úklidy, prořezy v lese atd.). Najednou zmizely oděrky, zranění a ruce se mi mnohem méně jakoby špinily. Dnes to přisuzuji zvýšené citlivosti, která se při jakémkoli práci projeví tím, že děláme věci vědoměji a nepoužíváte jen agresivní fyzickou sílu. Respektive s věcmi člověk spolupracuje a nebojuje. Krása!

Mirka hned od prvního dne rozsvícení navštěvovala opakovaně Bicom. Po třetí návštěvě dostala horečku, kterou se rozhodla nesrážet, ale prostě vyležet a propotit. Jak se říka lidově to v sobě spálit. I před Somavedicem a Bicomem jsme věřili, že tělo samo ví co je pro něj dobré, takže jsme nechali horečku přirozeně proběhnout. Během druhého dne měla Mirka čtyřicítky a pokud by to přetrvávalo a horečka neopadávala, tak nejspíš volám rychlou. Jenže třetí den se z peřiny vyklubal svěží motýl. Tohle bylo něco jako znovuzrození! Krásné! Zpětně nám došlo, že její tělo tuhle kouzelnou funkci horečky nemohlo několik let spustit z důvodu nedostatku energie. Imunita na to zkrátka neměla. Náhoda? Spíš ne! Nutno dodat, že nikoho nenavádíme k odmítání konvence v oblasti zdravotnictví, ale my se chtěli opřít o tradici a pouze popisujeme vlastní zkušenost. Vaše zkušenost bude bezesporu jiná a originální.

Fotky zázračně regenerovaných rukou jsem v počátcích bohužel nezaznamenal. Stejně jako Mirčino znovuzrození. Tak přihodím aspoň krásné fotky motýlů ;-) 

Najednou jsme měli více sil zvládat výzvy, které nám život neustále přináší s mnohem větší lehkostí...


Očistec kam se podíváš...

Když se člověk ohlédne v čase a nemá v hlavě úplně "naprdíno", tak mu dojde, že se zapnutým Somavedicem doma prostě přichází očistec na mnoha úrovních. A to od těch nejhrubších struktur jako je úklid domova a jeho okolí (my říkáme bagrování v matérii), až po ty nejjemnější "kvantově jemnohmotné struktury" jako jsou mentální vzorce, programy (návyky) a přesvědčení. Somavedic zvyšuje laťku kvality prostředí ve kterém se člověk pohybuje, žije a spí.

Zanedlouho sedím u počítače, pracuji jako grafik na volné noze a mám finančně nadstandardně ohodnocenou práci na dálku. Mirka v době po rozsvícení Somavedicu pracovala v lesní školce a už zvažovala, že bude také doma dělat co chce a jak chce. A taky že jo! V jejím případě to byla etapa keramiky a porcelánu, takže kupuje pec a pouštíme se společně do alchymie výpalu. Nutno dodat, že tohle bylo ještě před pár měsíci naprosto nedosažitelné, nemyslitelné a nepředstavitelné!

Tak nějak pozvolna, nenásilně začíná vše souviset se vším a slovo "náhoda" zní stále vtipněji...

Model Somavedic Atlantic na saténové látce
Model Somavedic Atlantic na saténové látce
Detail na křišťálový korpus modelu Somavedic Medic (dnes model Sky)
Detail na křišťálový korpus modelu Somavedic Medic (dnes model Sky)

Nový přístup k práci...

Během pár měsíců došlo k tolika změnám, že jsme se nestačili divit. Ale Bůh (všehomír-vesmír) nemá evidentně rád nudu, takže se hned do života poskládá nová výzva. Začalo se mě honit hlavou, že potřebuji dělat něco užitečného pro ostatní. V té době jsem pracoval na dálku pro odnož zbrojního průmyslu (v oblasti optiky) a najednou mi došlo, že svou prací podporuji něco co podporovat zkrátka nechci. 

Když jsem se v duchu zeptal "kde bych mohl být užitečný i pro ostatní", tak odpověď pocitově a zcela přirozeně přišla prakticky hned, protože Somavedic svítil přímo přede mnou na pracovním stole. Rozhodl jsem se, že pomůžu právě Somavedicu tím co umím. V té době si webové stránky, texty a fotky v rámci úspor dělal Ivan Rybjanský prakticky na "koleně" svépomocí a právě v tomhle jsem mu byl schopen pomoci prakticky (i)hned. Zvedl jsem telefon a nabízím tvůrci Somavedicu bartrovou spolupráci a připravuji prezentaci ve které posuneme design o pár levlů výš. Ivan Rybjanský na základě návrhu mou nabídku přijal. Spolupracujeme dodnes a již pro Somavedic pracuje i Mirka na zákaznické péči. Oba jsme externí členové týmu Somavedic. 

Ten pocit, když máte znalosti a schopnosti, kterými pomůžete někomu kdo už lidem léta pomáhá je zkrátka k nezaplacení... !

Mír a klid...
Mír a klid...
... nebo boj a drama?
... nebo boj a drama?

Žívá voda jako základ...

Po půl roce jsme dostali darem model Atlantic (dnes již není v prodeji), který umí upravit strukturu a paměť vody. Bydleli jsme v podstatě na samotě u lesa (zkrátka v ráji), na kopci v Beskydských horách a nad námi už nebylo nic (stovky hektarů lesa) co by vodu nějakým způsobem znehodnotilo. Přesto jsme zjistili, že ve studni máme problém. Je vykopaná na špatném místě... Přímo na zlomu, který výrazně vodu znehodnocoval. Je fakt, že vodu jsme do té doby moc nepili i když byla ze studny za domem.

Každým pádem to co Atlantic dokázal udělat s vodou ze studny byl prostě zázrak! Tohle byl velmi silný impulz začít do podpory Somavedicu šlapat mnohem víc. Když se potká voda, která má "rozbitou" strukturu ze Somavedicem, tak má člověk za pár minut důkaz, že Somavedic prostě funguje. Člověk může být nejzatvrzelejší skeptik, ale ten pocit a změna vody byla v našem případě nepopiratelná...

Voda ze studny upravená Somavedicem byla najednou jemná a lahodná, prostě jsme se nemohli dopít konce...

Atlantic je prostě krásný a pro nás zcela klíčový model. Živel vody...
Atlantic je prostě krásný a pro nás zcela klíčový model. Živel vody...
Naše aktuální instalace Atlanticu u přívody vody. (2021)
Naše aktuální instalace Atlanticu u přívody vody. (2021)

2017: Přelomový model Uran

Jakmile vstoupil na trh model Uran (dnes Vedic), který krom harmonizace prostředí umí také strukturovat vodu jako model Atlantic, tak začala teprve pořádná jízda. Jednoduchou matikou si klienti Somavedicu spočítali, že jeden model je levnější než dva a poměrem cena/výkon dělá z Uranu zkrátka jasnou volbu pro naprostou většinu lidí. My měli radost, protože u nás doma svítil další Somavedic a harmonice byla opět intenzivnější. Už jsme měli tři: Medic, Atlantic a Uran. 

Klienti začali více popisovat své zkušenosti ze Somavedicem, které celý tým Somavedicu dále motivovaly k další práci a vývoji. Samozřejmě se vynořovaly i první agresivnější kritiky od lidí, kteří... jak jsme postupně zjišťovali z pravidla Somavedic nezažili naživo. Najednou začaly Somavedic mnohem více zajímat i klienty v zahraničí a na webu přibývaly jazykové mutace, tým Somavedic se začal rozrůstat a navazovaly se nové spolupráce. 

Model Somavedic Uran odpálil raketu v v zájmu lidí a vše nabíralo pořadné obrátky...

Uran harmonizuje nejen prostor, ale také vodu (nyní model Vedic)
Uran harmonizuje nejen prostor, ale také vodu (nyní model Vedic)
Fotíme v ateliéru úspěšnou trojku ;-)
Fotíme v ateliéru úspěšnou trojku ;-)

2018-19: Model Gold nám nakopal zadky...

Myšleno pochopitelně v dobrém slova smyslu ;-) Model Gold je vytvořen na míru a díky použitým materiálům jde o nejdražší model a cena se stanovuje individuálně (v ČR). Díky spolupráci s Ivanem Rybjanským, která nabírala na obrátkách se jeden Gold z nenadání objevil i u nás doma. Byl poskládán pro mě na míru. Ivan Rybjanský mě tenkrát s úsměvem upozorňoval, ať se připravím, že to bude jízda. Ještě dnes si vybavuji ten nepopsatelný pocit, když jsem ho rozbalil. Prvních 14 dnů jsem kolem Goldu chodil, tak trochu po špičkách, ale moc mi to "nepomohlo".

Během měsíce nastal takový kolotoč, že jsme se nestačili divit. Najednou jsme se měli vystěhovat z "vězení" ráje a se sebou nezapomenout přibalit i celou mini-zoo, která nám tak nějak vznikla za pár let pod rukama. A to celé v rekordním čase (více v článku o nás). Nutně netvrdím, že to způsobil Gold, ale já sám. Spíš bych opět řekl, že Gold dokáže vytvořit prostředí ve kterém se zkrátka vše sune rychleji a hlavně pocitově = tak jak má. Tento efekt se dostavuje i u jiných modelů, ale u Goldu to jde nejrychleji. Mirce Gold na míru přiletěl za nedlouho taky. Bylo to jako bychom ze Škodovky 120 přesedli do Mercedesu. 

S Goldem to pro nás začala být pořádná jízda.

Somavedic Gold na pořádném špalku ;-)
Somavedic Gold na pořádném špalku ;-)
Těžko vysvětlitelná situace, ale přesto hezká barevná kombinace ;-)
Těžko vysvětlitelná situace, ale přesto hezká barevná kombinace ;-)

2020: Amber podráždil kritiky

V tomto roce byl vytvořen nekompromisní sériově vyráběný model Amber. Výkonově stojí někde mezi Uranem a Goldem. Jeho cenovka je 48 400 Kč a podle toho také vypadá. Je určen pro lidi, kteří nemají rádi kompromisy, chtějí to nejlepší, ale zároveň si schovávají Gold jako radost do budoucna. Samozřejmě si Amber našel prakticky okamžitě přízeň klientů a to hlavně v Japonsku.

Jakmile se Somavedic Amber objevil v českém e-shopu, tak netrvalo dlouho a našel se novinář, který nás začal v podstatě označovat za podvodníky. Během 48 hodin to od něj zkopírovaly a v různých variacích papouškovaly další mediální plátky včetně bulváru. Negativní reklama = taky reklama. Ve všech případech "kluci" pochopitelně nezmiňovali několik faktů, které jsme měli dostupné na našem webu a vypichovali jen to co jim v pomluvách hrálo do karet. Nám díky tomu stouply počty objednávek na webu ;-) Celé to podtrhla ještě parta Sysifos, která udělila firmě zlatý bludný balvan v kategorii družstev za rok 2020. S úsměvem děkujeme za motivaci... zdá se, že Somavedic dělá svou práci opravdu dobře. Naše okolí a dá se říci, že i celá nemalá komunita vnímá tuto cenu jako prestižní ocenění ;-)

Někteří lidé nás považuje za podvodníky, ale my jim ve skutečnosti nenuceně podáváme "berle"... 

Nabízí se hezké přirovnání. V roce 1888 se údajně Berta Benzová vydala na více než 100 km cestu prvním automobilem. Touto cestou demonstrovala, že je to zkrátka možné. Dnes nám v tomto odvětví probíhá podobná situace a namísto Berty-Benzové máme Elona Maska s elektromobily Tesla. Podobně tomu bylo také s dotykovými telefony, které ještě poměrně nedávno odmítali všichni zastánci tlačítkových telefonů. Uběhlo pár let a ejhle ;-) Stejnou cestu zákonitě prošlapává i Somavedic.


2021: Omezení a inovace

Regulace je pouze kulantní slovo pro omezení a v mnoha případech možná dává smysl, ale v tomto případě se dle mého názoru jedná spíše o cenzuru, která v posledních "pandemických" letech nabrala na obrátkách. Již několik let nemůže prodejce bylin tvrdit prakticky žádný vliv na člověka, tak tomu je nyní i u přístrojů a zdá se, že cílem jsou také služby (že-by novodobý hon na "čarodejnice" a léčitele?). Od 26. 5. 2021 novela (č.90/2021 Sb.) kterou se mění zákon o zdravotnických prostředcích (č. 268/2014 Sb) a zákon o regulaci reklamy (č. 40/1995 Sb.), nedovoluje zobrazovat reference klientů ve formě textů ani videí a že jich Somavedic za ty roky nasbírali opravdu hodně i z řad klasických lékařů.

To platí i pro odborné posudky jako jsou certifikace, výzkum a testování, které Somavedic za mnoho let pozbíral, tak to všechno od 26. 5. 2021 "neplatí". A jelikož vše v rámci ČR "neplatí" (mrkněte na somavedic.cz, které provozuje Rakouská firma a informace tam najdete), tak dále díky zákonům nemůžeme tvrdit v rámci ČR žádné účinky Somavedicu na člověka a jeho zdraví. Regulace takového rozsahu platí pouze v ČR a vítr vane až z pověstného Bruselu. Na vše okolo zdravotnických prostředků dohlíží Státní ústav pro kontrolu léčiv a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.

I z důvodu regulace je tento autorský článek retrospektivní a zaměřen spíše na pocity a nikoli na zdraví. Pocity hold zakázané nejsou.

Vzhledem k narůstajícímu zájmu lidí o přirozené (přírodní) léčebné postupy a přípravky se tato omezení daly očekávat. Jak se říká "všeho dočasu". Střety starého a nového světa můžeme dnes vidět všude a ještě chvilku potrvá než se vše posune dál. V důsledku děkujeme za motivaci a jedeme dál. Přes všechny obštrukce byl tento rok celkem plodný a podařilo se celou řadu Somavedicu inovovat a přeskládat. Nově se stříbří vnitřní částí korpusů, posilují se jádra a Somavedic také méně svítí. Vznikají z toho zajímavé šperky do interiéru.


Kdo nezkusí, ten nepozná...

Postupně jsme vypozorovali. že všichni kritici Somavedicu mají jedno společné = nikdy Somavedic nevyzkoušeli. A tím celá diskuze jaksi postrádá smysl, protože se nemůžeme opřít o zkušenost, která je zkrátka nenahraditelná. Nicméně očerňující kampaň jsem přešli bez impulzivních reakcí a obhajob a jedeme dál jako obvykle. Vraťme se k faktu, že už takřka 5 let klienti Somavedicu dostávají garance. Po dobu 60 dnů mohou Somavedic vyzkoušet a pokud nejsou spokojení, tak nám mohou Somavedic zaslat a dostánou své peníze v plné výši zpět. Somavedic si tohle může dovolit, protože se vrací jen hrstka přístrojů ročně.

Naštěstí se stále více lidí opírá o osobní zkušenost, která vytváří to nejdůležitější a tím je důvěra. Není se čemu divit, když jsme doslova zaplavování obrovským množstvím informací ze všech stran, které mají z pravidla ke skutečné hodnotě hodně daleko.

Osobní zkušenost je klíčová a dnes prakticky jediná možnost na kterou díkybohu sází stále více lidí...

Naše kamarádka si vybírá v kavárně, který odstín Somavedic Amber si koupí... Krásně se nám potkaly barvy na stole. Tato momentka byla nearanžovaná a vyplynula zcela přirozeně a bez přípravy ;-)
Naše kamarádka si vybírá v kavárně, který odstín Somavedic Amber si koupí... Krásně se nám potkaly barvy na stole. Tato momentka byla nearanžovaná a vyplynula zcela přirozeně a bez přípravy ;-)

Závěrem

Po naší osobní zkušenosti včetně referencí od klientů a nespočtu zákulisních historek můžeme s klidným srdcem konstatovat, že Somavedic byl a stále je tou nejlepší investicí, jakou jsme v životě udělali. Moc děkujeme Ivanovi Rybjanskému a celému týmu Somavedic, že můžeme být s Mirkou součásti něčeho tak originálního a zároveň přínosného. Ještě jednou děkujeme.


Chceš konzultaci nebo máš konkrétní dotazy k Somavedicu? 
Jednoduše mi pošli tvé telefonní číslo. Zavolám ti a vše v klidu probereme.

* SOMAVEDIC nenahrazuje lékařskou zdravotní péči! Doporučujeme použití v kombinaci s biorezonančními přístroji BICOM a kontrolami u lékařů.


Další články


Proč by tě měly věčné principy zajímat? Protože není vůbec lehké se v těchto oblastech zorientovat a najít v dnešním chaotickém oceánu informací ty skutečně podstatné. Jedná se o živoucí principy, které nemají počátek ani konec. Nejsou to žádné trendové (instantní) témata, ale něco s čím se člověk setkává celý život. Toto shrnutí může vnést do...

Proč by tě měly naše mnohaleté zkušenosti se Somavedicem zajímat? Protože už od samotného začátku bylo v celku jasné, že právě tahle svítící skleněná bambulka odpaluje vstup do nové životní etapy nejen pro nás dva, ale i pro všechny, kteří se nebojí zkoušet nové přístupy a sunout svůj život nevyhnutelně v před.

Proč by tě měl náš příběh zajímat? Může ti pomoci najít v životě více důvěry, pevnosti a odvahy žít svůj život tak, jak si přeješ ty a nikdo jiný. Také se může dostavit efekt pozitivní inspirace k tomu jít stále dál... ono nám všem stejně nic jiného nezbývá ;-)